News
13950101 0432676
erere
1252
3420307 18255253

درباره سایت

درباره سایت

امروزه جهان به یک جغرافیای کوچک ارتباطی تبدیل گردیده و کوچکترین خبرها با سریعترین مخابره ها در تمامی نقاط جهان انعکاس می یابد و مرزهای سیاسی و موانع طبیعی عامل چندان ارزشمندی برابر این پیشرفت های تکنولوژیک محسوب نمی شوند .
تحولی که در عرصه ارتباطات تحت وب از دهه 90 میلادی به بعد در گستره ی جهان ایجاد شده بخصوص حوضه ی خبرگزاری ها و انعکاس های خبری را دگرگون و به نهایت سریع ، آسان و قابل دسترس نموده است . و متعاقبا سردمداران ، مسئولین و مدیران کشورها و نهادهای جهانی را بر آن داشته تا با بازناب افکار ،اقدامات و عملکردهای خود موجب شفاف سازی و پاسخ به اذهان کنجکاو  مردم، اعتماد  آنان  را فراهم آورد.
نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم بوشهر ،حضرت آیت الله صفایی بوشهری با توجه به همین تحولات و ضرورت ها در بدو انتصاب خویش به تدارک یک پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی عنایت فرمودند تا بتوان اخبار و خدمات صورت پذیرفته توسط این دفتر را به موقع به اطلاع عموم مردم شریف و ولایتمدار استان بوشهر برسانند .

این پایگاه اطلاع رسانی تحت عنوانhttp://meeraj.ir     می باشد و دارای بخش های زیر است.
 
1. زندگی نامه
این بخش شامل زندگی نامه نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر حضرت آیت الله صفایی بوشهری می باشد.

2.سخنرانی ها
این بخش شامل سخنرانی های نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر می باشد که به 3 زیر مجموعه علمی ،فرهنگی ،سیاسی تقسیم شده است که هر کدام از سخنرانی های معظم له به صورت مجزا در صفحه مختص به خود قرار دارند.
 
3.درس خارج
بخش درس خارج فقه و اصول  یکی از بخشهایی است که با تدریس نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر حضرت آیت الله صفایی بوشهری همراه بوده و فایل صوتی آن بر روی سایت می باشد که بازدیدکنندگان می توانند آن را دانلود کنند.
 
4.تالیفات
بخش تالیفات  نماینده ولی فقیه که دارای تالیفات زیر می باشند:
ترجمه و شرح مغنی الادیب ،آموزش مقدماتي نحو،ترجمه صحيفه سجاديه ،المتون للتعلیم والتدریب ،چهل چراغ آسمان عصمت ،النحو التطبيقي ، بداءة النحو ، آموزش صرف ، بداة التمارين ، داستان هاي آسماني ،كتاب وقت ظهور نزديك است ،مغني الاديب
 
5.تفسیر قرآن
این بخش شامل تفسیر سوره های قرآن توسط نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر که به صورت هفته ای یک بار برگزار می گردد و فایل صوتی آن در سایت برای دانلود قرار داده شده است که بازدیدکنندگان می توانند آن را دانلود نمایند .
 
6.گلستان اخلاقی 
درسهای اخلاق حضرت آیت الله صفایی بوشهری از قبیل درسهای اخلاق در حوزه و اخلاق در مراکز نظامی و انتظامی می باشد که فایل دانلود بر روی سایت برای بازدیدکنندگان قرار داده شده است که می  توانند آن را دانلود نمایند.
همچنین کلمات قصار ، حکایتها ، پرسش و پاسخ ، اشعار ، و دستور العملها از بخش های دیگر گلستان اخلاقی است  
 
7.   خطبه ها
بخشی دیگر از پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خطبه ها می باشد که تشکیل شده از زیرمجموعه های آرشیو هر سال مانند سال 1387،1388،1389 ،  که فایل صوتی خطبه و متن کامل خطبه برای دانلود در این بخش قرار گرفته شده است .
 
 
8.مقالات
این بخش شامل مقالات تالیف شده و پیاده شده از روی سخنرانی ها آیت الله صفایی بوشهری در حوزه های مختلف می باشد .  
 
9.رسانه 
آلبوم تصاویر ، فیلم و کلیپ های مربوط به نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر یکی دیگر از بخشهای دیگر این پایگاه می باشد  .
 
10 . پرسش و پاسخ 
 
در این بخش به سوالات علمی ، فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی بازدیدکنندگان و علاقه  مندان به  این ساعت طبق فرمایشات آیت الله صفایی بوشهری پاسخ داده می شود.
 
 
 
 
پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دارای ویژگی های حقوقی زیر است :
 
الف) این پایگاه وبسایت شخصی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بوده و کلیه حقوق ناشی از آن متعلق به معظم له می باشد .
ب) این پایگاه زیر نظر  روابط عمومی دفتر امام جمعه بوده و کلیه مسئولیت های ناشی از آن بر عهده این معاونت می باشد .
ج) این وبسایت پایگاه اصلی اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بوده و ذکر اخبار و سایر اطلاعات به منزله منبع موثق می باشد .
د) این پایگاه صرفا جهت انعکاس اخبار دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بوده و حاوی مطالبی اعم از خطبه ها ،سخنرانی ها ،جلسات ،تدریس ها
و) سایر فعالیتهای منسوب به نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر می باشد
ه) هر گونه بهره وری استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .
ی) پایگاه اطلاع رسانی در استفاده از اخبار مربوط به دفتر که توسط دیگر منابع خبری انعکاس می یابد دارای اختیار خواهد بود .
 

زندگی نامه آیت الله صفایی بوشهری

زندگی نامه آیت الله صفایی بوشهری

 
مختصری از  زندگینـامه حضرت آیت الله صفایی بوشهری
 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر
 
 
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
 
ولادت
حضرت آیت‌الله صفایی بوشهری در اول تیر ماه سال 1338 در شهر بوشهر به دنیا آمدند. در محیطی سراسر مذهبی و ارادت به مکتب اهل بیت پرورش یافت. وی دوران ابتدایی و متوسطه را در دبستان باقری و دبیرستان معروف سعادت بوشهر سپری کرد.
 
استعداد، عمق نگری علمی و روحيه و رویه فرهنگی ایشان از همان اوان تحصیل موجب توجه ویژه اطرافیان و دانشوران، نخبگان و اساتید به وي ‌گشت.
 
ایشان با شکل‌گیری نهضت اسلامی امام خمینی (رحمة ‌الله علیه) با ایجاد حلقه‌های مطالعاتی و حضور در عرصه مبارزه با رژیم ستم‌شاهی و سپس با طراحی راهپیمایی‌های انقلابی و تکثیر و پخش اطلاعیه‌های حضرت امام(رحمة ‌الله علیه) و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف و سخنرانی و نشست‌های مذهبی، موجب هدایت و بصیرت دینی و انقلابی جامعه پیراموني خویش گشت.
 
ورود به حوزه
حضرت آیت‌الله صفایي بوشهری به واسطه علاقه و استعداد و درک نیاز انقلاب اسلامی - به توفیق الهی- برای تحصیل معارف اسلامی از دیار عالمان سترگی چون آیات عظام حاج سید عبدالله بلادي، سید مرتضی اهرمی، سید محمد تقی حجت، سید علينقي دشتی و مجتهد برازجاني؛ به قم، آن سرزمین نور معارف اسلامی و تشیّع هجرت نمودند و در حوزه علمیه قم مشغول تحصیل شدند.
 
تدریس
استعداد و پشتکار ویژه و عنایات اساتید بزرگ و توفیقات الهی موجب رشد و طی مدارج عالیه حوزوی وي گشت به ‌طوری‌که در همان آغاز مورد توجه  بزرگان حوزه قرار گرفت و حائز کرسی رسمی تدریس در رشته ادبیات عرب گرديد و در این عرصه صاحب نظریه و دارای تألیفات کارشناسانه گشت و در ادامه در علوم مختلف حوزوي مانند فقه، اصول، تفسیر، تاریخ، رجال، اخلاق و حدیث در بالاترین مراتب آن به تحقیق، پژوهش، تدریس، تألیف و نوپردازی اصیل پرداخت و بسیاری از مشتاقان و نخبگان حوزوی از محضر درس ایشان بهره بردند. درس خارج اصول، فقه و اخلاق ایشان از رونق و گرمی خاصی برخوردار می باشد.
 
ایشان با کسب فیض از اساتید بنام و خلّاق در حوزه های مختلف معارف اسلامی به تحقیق و پژوهش پرداخت و در عرصه های گوناگون با پردازش نظریه های عمیق، دقیق و گسترده در معارف دینی افق های جدیدی را بر گشودند. ارائه جدید روش تحصیل علوم مختلف در حوزه معارف دینی و طرح جدید تدریس عمیق و تحقیقی، تألیف کتب درسی حوزوی با شاخصه های کارآمدی، تحقیق و پژوهش محوری، توجه ویژه به اخلاق و معنویت و تحوّل پیشرفت‌زا و اصیل حوزوی و جامع نگری و توسعه در گستره تحقیق مسائل و موضوعات معرفتی از ویژگی های ایشان می باشد.
 
اساتید
از اساتید بنام ایشان حضرت آیت ‌الله بهجت، بهاءالدیني، پایانی، تبریزی (رضوان ‌الله تعالی علیهم) و حضرات آیات خوشوقت تهراني، شب‌زنده‌دار، شبيري زنجانی، وحید خراسانی، راستي كاشاني و جوادي آملي(حفظهم الله) را می‌توان نام برد.
 
آیت‌الله صفایی بوشهری در بین بزرگان و فضلاء و طلاب جایگاه ویژه‌ای دارد و همواره از وی به بزرگی ياد  می‌شود چنان ‌که مقام معظم رهبری حضرت آیت ‌الله العظمی خامنه‌ای(دام ظله العالي) ايشان را «عالم فرزانه» دانستند.
 
تألیفات
ایشان دارای تألیفات بسیاری در علوم مختلف هستند که برخی از آنها جزء کتاب‌های آموزشی حوزه می‌باشد که از آن میان  می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد:
 
1. روش تحصیل ادبیات عرب در حوزه (کتاب تشویقی سال حوزه)
2. مغني الأديب (با همکاری برخی از اساتید)
3. شرح و ترجمه مغني الأديب (4 جلد)
4. آموزش صرف (به همکاری برخی از اساتید)
5. آموزش نحو
6. بداءةالنحو
7. بداءة التمارين
8. داستان‌های آسمانی
9. چلچراغ آسمان عصمت
10. وقت ظهور
11. سیمای تاریخ اسلام
12. ترجمه صحیفه سجادیه
 
و مقالات علمی و پژوهشی بسیاری نیز نگاشته اند که در مراکز پژوهشی و سمینارهای علمی مطرح گردیده‌اند و همچنین کتاب‌ها و مقالات بسیاری نيز در دست تألیف دارند، مانند:
 
1. ترجمه قرآن
2. قرآن شناسی
3. اخلاق مدرس
4. شرح و ترجمه بداءة النحو
5. نهاية النحو
6. درآمدی بر مقوله پژوهش
7. مدیریت کارآمد
 
جامعیت علمی
از ویژگی‌های حضرت آیت‌الله صفایی بوشهري تسلط و جامعیت بر علوم مختلف و تحقیق و پژوهش و طراحی نوین در آن باره می‌باشد، و سخنرانی‌های ایشان درباره «تجارت الکترونیک، تهدید ها و فرصت ها» و «شهر الکترونیک و اصلاح الگوی» و «پدافند غير عامل» و «مبانی توسعه پایدار» و «پژوهش» و «تأثیر جغرافیای محیطی بر متن و نواي مدح و مرثيه» و «تحولات دانش بنیان صنعت نفت با رويكرد فناوری نانو» و«ورزش مقوله استراتژیک» و «نقش پارک علم و فناوری در توسعه پایدار» و «نقش اسلام و انقلاب بر تحولات ساختاری و محتوایی شعر» «نقش هنر متعهد در کمال انسانی» دیگر موضوعات دانش بنیان، مورد توجه کارشناسان خبره قرار گرفته است.
 
ولایتمداری
ایشان در عرصة سیاست و تحلیل تاریخ سیاسی اسلام و ایران تنها راه و حجت سیاسی الهی را «ولایتمداری» می‌دانند و همواره بر آن تأکید دارند و با مبانی فقه حکومتی اسلام بر آن استدلال و از آن دفاع می‌نمایند. وي وجود مبارک حضرت آیت ‌الله ‌العظمی خامنه‌ای (دامت ‌برکاته العالیه) را نعمتی آسمانی برای انقلاب دانسته و جریانات غير ولایی، انحرافی و فتنه‌های‌ گوناگون را در شرایط کنونی تبلور جبهه ولایت ستیز و مخالفان حکومت علوی در صدر اسلام می‌دانند.
 
 
نماینده ولی فقیه
ایشان به فرمان مقام معظم رهبری در سال 1387به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر منصوب شدند و موجب تحولات بسیار فرهنگي، پیشرفت عمرانی و علمی و توسعه اي در آن منطقه گشتند و از محبوبیت نخبگانی و مردمی بسیار برخوردارند. اخلاق، زهد و پارسایی، مردم داری و ولایتمداری و توجه ویژه به جوانان و نیروهای انقلابی و مدیریت دانش بنیان در عرصه مختلف از شاخصه‌های ویژه ایشان می‌باشد.

 

حدیث برگزیده

hadis

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
   
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com