News

نشست صمیمی دانش آموزان نخبه شهرستان بوشهر با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر + تصاویر

به گزارش روابط عمومي دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، در فضایی صمیمی دانش آموزان نخبه و برتر علمی (کنکور و المپیادها)، پرورشی و ورزشی شهرستان بوشهر با آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دیدار نمودند.

آیت الله صفایی بوشهری در این نشست با بیان اینکه تمدن های بشری همیشه مبتنی بر دانش و علم بوده اند، اظهار داشت: علم و دانش مهم ترین زیرساخت تولید تمدن، حفظ و ارتقاء سطح تمدن است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه دانش و علم یکی از مقولات مهم و سرنوشت ساز حیات انسانی است، افزود: اگر دانش و علم نباشد قطعاً با جهل نمی توان تمدن آفرید و پیشرفت کرد.

وی اولین معلم انسان را خود خداوند عنوان نموده و بیان داشت: خداوند اولین چیزی که به انسان آموخت، علم است و در بین جوامع بشری این علم را یکی از وجوه برتری انسان قرار داد.

آیت الله صفایی بوشهری در ادامه گفت: با نگاهی به تاریخ علم در جهان از ابتدا تا کنون، چون علم اقتدار و ثروت می آفریند همیشه جهان استکبار به دنبال مصادره و اسارت علم بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: از دیدگاه اسلام علم یک مقوله انسانی و موهبت الهی است که خداوند خلاقیت آن را به انسان داده و این علم باید برای عدالت، رشد و پیشرفت شخصی و اجتماعی، تمدن انسانی بیافریند.

وی افزود: ایران در قرن ها پیش، در برخی از علوم دارای مرجعیت علمی بود که جهان استعمار این را از ما گرفت به همین خاطر یکی از اهداف انقلاب اسلامی ایران رسیدن به خودکفایی، سپس تولید و مرجعیت علمی است.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: لازمه رسیدن به این مرجعیت، توجه ویژه به آموزش و پرورش است چون جوانه‌ی تمامی این امور از آموزش و پرورش است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار داشت: آموزش و پرورش یک معنای جامع است و تنها ادارت آموزش و پرورش متکفل این معنا نیستند بلکه کل جامعه از جمله خانواده ها و محیط های اجتماعی باید آموزش و پرورش باشند.

وی تأکید نمود: همه باید دست به دست هم دهند که نسلی تولید کنیم که در آینده پروفسور حسابی ها و شهید مطهری های بسیار داشته باشد.

لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار چند تن از دانش آموزان به بیان نکته نظرات خود پرداختند. همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به هر کدام از این دانش آموزان یک جلد کتاب "بیست گفتار در علم و فنآوری" که از نوشته های خود ایشان می باشد را به آنها اهدا نمود.

پس از این نشست نیز دانش آموزان نماز ظهر و عصر خود را به امامت آیت الله صفایی بوشهری اقامه نمودند و در پایان مهمان سفره ناهار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بودند.

برای دیدن کامل تصاویر اینجا را کلیک نمائید

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com