News

37245002233933
image1400341
Unt5696itled 1113003693

instagra

payamresan9 2

360

payamresanNN9 1

360

ارادت به حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام

ارادت به حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام

ارادت به حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام

مرحوم علامه تهرانی در کتاب معاد شناسی خود می نویسد: ttteee
از شخص موثقی شنیدم که می گفت:
روزی یکی از معممین برای عیادت مرحوم علامه امینی در منزل موقت ایشان که در منطقه پیچ شمیران تهران بود رفته بود.
علامه امینی ( ره) سخت مریض و به پشت خوابیده بودند.
آن شخص ضمن احوالپرسی و صحبت از آقا سؤال کرده بود:
 اگر انسان به حضرت عباس علیه السلام علاقه و محبت نداشته باشد به ایمان او صدمه می خورد؟
علامه متغیر شده و با آن حال نقاهت نشستند و گفتند:
به حضرت ابوالفضل علیه السلام که سهل است. اگر به بند کفش من که نوکری از نوکران حضرت ابوالفضلم علاقه و محبت نداشته باشد از این جهت که نوکرم ، والله به رو در آتش خواهد افتاد!

عظمت اشک بر سیدالشهداء علیه‌السلام

عظمت اشک بر سیدالشهداء علیه‌السلام

عظمت اشک بر سیدالشهداء علیه‌السلام

حکایتی از آیت‌الله بهجت در مورد توجه اهل‌بیت علیهم‌السلام به گریه‌کنان امام حسین علیه‌السلام

در نزدیكی نجف اشرف، در محل تلاقی دو رودخانۀ فرات و دجله، آبادی‌ای است به نام «مصیب»، كه مردی شیعه برای زیارت مولای متقیان امیرالمؤمنین علیه‌السلام از آنجا عبور می‌كرد. مردی كه در سر راه مرد شیعه خانه داشت، چون می‌دانست او همواره به زیارت حضرت علی علیه‌السلام می‌رود، او را مسخره می‌كرد. حتی index0123630یک‌بار به امیرالمؤمنین علیه‌السلام جسارت كرد و همچنین گفت: به او (امام علی علیه‌السلام) بگو من را از بین ببرد، وگرنه در بازگشت، تو را خواهم کشت! مرد شیعه خیلی ناراحت شد. چون به زیارت مشرف شد، بسیار بی‌تابی كرد و عرض کرد: شما که می‌دانی این مخالف چه می‌كند؛ چرا پاسخش را نمی‌دهید؟! آن شب آن حضرت را در خواب دید و به ایشان شكایت كرد. حضرت امیر علیه‌السلام فرمودند: او بر ما حقی دارد كه نمی‌توانیم در دنیا او را كیفر دهیم.

حق الناس

حق الناس

darolershad.ghazi-156x250آیة الله نجابت نقل می کند: وقتی که بنده مشرف شدم خدمت ایشان (مرحوم سید علی آقا قاضی) فرمودند: هر حقی که هر کس بر گردن تو دارد باید ادا کنی.

خدمت ایشان عرض کردم: مدتی قبل بین شاگردهایم که نزد بنده درس طلبگی می خواندند، یکی خوب درس نمی خواند، بنده ایشان را تنبیه کردم. اذن از ولی او هم داشتم در تربیت. درضمن این جا هم نیست که از او طلب رضایت کنم.

فرمودند: هیچ راهی نداری، باید پیدایش کنی. گفتم : آدرس ندارم، گفتند: باید پیدا کنی!

آقای قاضی فرمودند: هر حقی که بر گردنت باشد، تا ادا نکنی ، باب روحانیت ، باب قرب، باب معرفت باز شدنی نیست. یعنی این ها همه مال حضرت احدیت است. و حضرت احدیت رضایت خود را در راضی شدن مردم قرار داده است.

 

کلید سعادت و آخرت در کلمات سید علی آقای قاضی

کلید سعادت و آخرت در کلمات سید علی آقای قاضی

ggسید علی آقا قاضی در یکی از نامه هایش چنین می نگارد:

«بسم الله الرحمن الرحیم، بعد حمدالله جل شأنه و الصلاه و السلام علی رسوله؛ حضرت آقا! تمام این خرابی ها که از جمله است وسواس و عدم طمأنینه، از غفلت است؛ و غفلت کمتر مرتبه اش، غفلت از اوامر الهیه است و مراتب دیگر دارد که به آن ها إن شاءالله نمی رسید و سبب تمام غفلات، غفلت از مرگ است و تخیل ماندن در دنیا؛

 

 

 

گر تو نمى‏پسندى تغيير ده قضا را

گر تو نمى‏پسندى تغيير ده قضا را

 

علامه محمد تقى مجلسى در امر به معروف و نهى از منكر و پيشگيرى از گناه، دلسوزى عجيب بود، در محله‏اى كه زندگى مى‏كرد تعدادى قلدر و داش صفت بودند كه از گناهانى چون قمار، شراب، و مجالس لهو و لعب امتناعى نداشتند.

  

كسى سند نداده كه ايمان شما ثابت بماند.

كسى سند نداده كه ايمان شما ثابت بماند.

 

imagesامام خميني(ره): 

گفته مى‏شود تمام كوشش شيطان براى ربودن ايمان است. تمام وسايل و جدّيتهاى شبانه‏روزى او براى اين است كه ايمان انسان را بربايد. 

كسى سند نداده كه ايمان شما ثابت بماند. شايد ايمان «مستودع» باشد، و آخر كار شيطان از شما بگيرد، و با عداوت خداوند تبارك و تعالى و اولياى او از دنيا برويد.

يك عمر از نعمتهاى الهى استفاده كرده، سر سفره امام زمان (عج) نشسته، و آخر كار خداى نخواسته بى‏ايمان و با دشمنى با ولي نعمت خود جان بسپريد.

جهاداكبر ص : 55

 

خدمت به استاد

خدمت به استاد

 

view yltA0PDoQ47K3tS42YAemWJzbkFفرزند آیت الله العظمی حائری (رحمة الله) بنیانگذار حوزه علمیه قم، از پدرش نقل می کند:

توفیقاتی که در زندگی نصیب من شد و در پرتو آن ها توانستم حوزه را تشکیل دهم، همه مرهون خدماتی است که به استادم، مرحوم سید محمد فشارکی کرده ام.

زمانی ایشان به شدت بیمار شدند و کار بدان جا کشید که من مدت شش ماه، برای قضای حاجت ایشان، تشت، مهیا می نمودم و بدین عمل افتخار می کردم. 

  سیمای فرزانگان، ص 268.

حدیث برگزیده

hadis96633333266666003361000

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه
web Design:sirafdp.com