مهمترین خبرها

پیام تبریک آیت الله صفایی بوشهری به مناسبت صعود تیم ملی فوتبال ایران به مسابقات جام جهانی 2022 قطر

متن كامل خطبه هاى نماز جمعه شهر بوشهر به امامت آیت الله صفایی بوشهری مورخ 8 بهمن 1400

جهاد خدمت در دهه فجر باید در طول سال هم به مردم ارائه شود + تصاویر

News

37245002233933
Untitled 8850036951
image1400341

instagra

payamresan9 2

360

payamresanNN9 1

360

بانکداری در عرصه کشاورزی

بانکداری در عرصه کشاورزی

 

15بانکداری در عرصه کشاورزی

 

 

  PDF8
  مستندات

 

 

 

 

 

 

 

دیدار مدیر عامل بانک کشاورزی و معاونین با آیت الله صفایی بوشهری

89/10/29

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

بانک و کشاورزی دو عنوانی هستند که در چرخه‌ی توسعه‌ی اقتصادی کشور، نقش بسیار مهمی دارند، بانک به ‌عنوان قلب تپنده‌ی اقتصاد، متکفل جمع‌آوری نقدینگی، (چه نقدینگی آزاد و چه دولتی) و حراست از نقدینگی و ارائه نقدینگی در مکان‌هایی است که در توسعه اقتصاد نقش مهمی دارند، و بانک در جغرافیای اقتصادی یک کشور نقش قلب اقتصادی را بازی می‌کند.

 

بانک نه‌ تنها حافظ نقدینگی جامعه استگذشته از حفاظت قبل از آن، بلکه متکفل حفظ، جذب و ارائه نقدینگی جهت توسعه و پیشرفت نیز می‌باشد. به همین خاطر است که اقتصادبدون بانک یعنی اقتصاد نابهنجار و هرج ‌و مرج.

 

الان بانک گذشته از نقش قلب، در بسیاری از اقلیم‌ها و جغرافیا‌های اقتصادی نقش مغز را هم دارد،لذا تمام کشورهای جهان یک بانک مرکزی دارند که متکفل تمام امور و تدبیر مسائل اقتصادی در زمینه پول هستند، بنابراینبانک هم قلب اقتصادی جامعه است و هم دارای سیاست‌های راهبردی اقتصاد یک نظام در عرصه نقدینگی است.

 

نکته دیگر، کشاورزی است که نقش بسیار مهمی در توسعه و پیشرفت یک جغرافیا دارد که تولید و تأمین کننده مواد اولیه تغذیه استو هم عاملی است که در فضای کنونی جهان می‌تواند یک کشور را به استقلال واقعی خودش برساند.

 

بانک کشاورزی هم قلب، هم مغز، و هم عامل استقلال در عرصه کشاورزی است، اما با تمام این ویژگی‌هایی که بانک در نظام اقتصادی و دارایی ایران دارد اما شما ملاحظه می‌کنید که با تمام خدمات بانکی که شما ارائه می‌دهید اما بهره‌وری بسیار پایین و معوقات بسیار زیاد است، این نشان می‌دهد که بهره‌وری شما از تسهیلات اعطایی شما موفق نبوده است. در این رابطه سیاست راهبردی اعطای تسهیلات بانکی ایران اشتباه است. یک بانک نباید به هیچ صورت معوقه داشته باشد، معوقه نشان از عدم سلامت بهره‌وری در بانک دارد.

 

اولین کاری که باید وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام بدهد این است که باید یک همایش بزرگ با حضور متخصصین بانکداری جهت آسیب‌شناسی امور بانکداری در ایران برگزار کند و در این همایشبررسی کنند که بانک‌های ایران چه آسیب‌ها و چه مشکلاتی دارند و چرا این همه خدماتی که شما ارائه می دهید دچار معوقه می‌شود.

 

یکی از عواملی که باعث شده است نقدینگی و بهره‌وری صحیح اقتصادی در گروه هدف شما جایی نداشته باشد، عدم استفاده تکنولوژی مدرن در عرصه کشاورزی است، ما هنوز به دنبال کشت دیم هستیم ما باید در عرصه کشاورزی زمینی و دریایی، به دنبال استفاده از تکنولوژی مدرن و غیر دیم باشیم.

 

دومین اینکه، گروه هدف شما دارای آموزش به روز در عرصه کار خود نیستند، آموزش در عرصه ساخت سازه، در عرصه مدیریت، مدیریت بازاریابی و مدیریت بازتولید ایده پردازی نوین نیز ندارند، یعنی اساساً گروه هدف ما آموزش ندارند.

 

سوم، این هست که بانک‌های ما اعطای وام به اشخاصی می‌کند که آموزش‌های لازم را ندیده است و مدیریت اقتصادی بهره‌وریبهینه اقتصادی از نقدینگی را هم ندارد. تمام بانک‌های جهانی این مراحل را پشت سر گذاشته اند، بانک‌های ایران به هیچ صورت نبایدوام بی پشتوانه بدهند، البته در جهت تولید، که باید بانک خود سرمایه‌گذاری کند یعنی یک کارشناس و طراح پیشنهاد پروژه بدهد و بانک روی آن کارشناسی کند و بعد خود بانک سرمایه‌گذاری کند و همه کار آن را بانک انجام بدهد و آقای پیشنهاد کننده را به عنوان مباشر و وکیل بانک بر سرمایه قرار می‌دهید. سپس بعد از بازگشت اصل پول به بانک آن مکان به شخص متقاضی به شرط تملیک اجاره داده شود که در آخر مجاناً به ایشان واگذار شود در این سیستم دیگر نه ضامن و نه معوقه بانکی و نه مشکلات قضایی با آن همه هزینه ها نیاز نمی باشد پس باید بر ساختار وام‌های تولیدی تجدید نظر بشود.

 

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

0000000

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

اوقات شرعی

تألیفات و مقالات

web Design:sirafdp.com