مهمترین خبرها

News

تأسیس بانک جامع اطلاعاتی دامپروری و کشاورزی استان بوشهر ضروری است.

دیدار مسئولین سازمان جهاد كشاورزي استان بوشهر با حضرت آیت الله صفایی بوشهریIMG 4933333565

 

به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر، حضرت آیت الله صفایی بوشهری در جمع مسئولین سازمان جهاد كشاورزي استان بوشهر، نگاه‌ها به مقوله کشاورزی استان و کلان ایران را رویکردی علمی با نگاه راهبردی دانستند و فرمودند: نگاه راهبردی به مقولات استراتژیک، یک ضرورت است.
نماينده مقام معظم رهبري در استان و امام جمعه بوشهر همچنین کشاورزی را از مقولات استراتژیک و بنیادین دانستند و افزودند: اگر یک کشور در عرصه کشاورزی، خودکفا و صاحب رقابت با جهان نباشد قطعا دچار چالش‌های جدی خواهد شد.
 
فرهنگ و معنویت و کشاورزی، سه عنصر مهم خودکفایی کشورها است.
ایشان در ادامه سخنان خود، فرهنگ و معنویت و کشاورزی را به عنوان سه عنصر مهم خودکفایی کشورها دانستند.
حضرت آيت الله صفايي بوشهري، به جایگاه و ارتباط علم با صنعت کشاورزی در حوزه های گوناگون خشکی و دریا اشاره داشته و عنوان نمودند: کشاورزی مقوله ای فوق تخصصی است که هم زمان با رشد علم شاهد شکوفایی آن می باشیم.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر، کشاورزی ایران را نیازمند تدوین نقشه جامع کشاورزی منطبق با آخرین داده‌های علمی جهانی دانستند و از تنظیم نقشه جامع توسعه کشاورزی در استان ابراز خرسندی نمودند.
ایشان در ادامه بیانات خود فرمودند: با توجه به خشکی جغرافیای استان بوشهر، توسعه فضای سبز استان، امری ضروری می‌باشد از این رو باید با توسعه و کاشت گیاهان مناسب با جغرافیای استان، فضای سبز را گسترش داد.
حضرت آيت الله صفايي بوشهري همچنین با بیان اینکه باید به سمت ایجاد فضای سبز صاحب محصول و مولّد ثروت برویم، اظهار داشتند: ایجاد جنگل‌های متنوع و فضاهای تفریحی آبی به صورت مجازی، گوشه‌ای از این ظرفیت‌ها می‌باشد.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، به موضوع دامپروری و شرایط ویژه استان بوشهر در این بخش اشاره داشته و بر لزوم شناسایی همه ظرفیت‌های بخش دامپروری تأکید نمودند.
 
تأسیس بانک جامع اطلاعاتی دامپروری و کشاورزی استان بوشهر ضروری است.
نماينده مقام معظم رهبري در استان و امام جمعه بوشهر، تأسیس بانک جامع اطلاعاتی دامپروری و کشاورزی را از ضروریات حوزه کشاورزی استان دانستند و ارائه ظرفیت‌ها به جامعه، ایجاد آموزش های تخصصی و اعطای تسهیلات ویژه در این بخش را در ترویج و گسترش کشاورزی مؤثر دانستند.
حضرت آيت الله صفايي بوشهري همچنین به بخش تولیدات دریایی نیز اشاره داشتند و با تأکید بر لزوم مدیریت دریا، تصریح کردند: باید با برنامه ریزی از آسیب‌ رسیدن به فضای دریا، جلوگیری نمود.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر در ادامه بیانات خود به مشکلات ایجاد شده در زمینه صید بی‌رویه آبزیان در استان اشاره داشتند و خواستار مدیریت و جلوگیری از رویه غلط صید آبزیان شدند.
ایشان، پرورش موفق آبزیان دریایی را مستلزم اِعمال مدیریت دانش بنیان دانستند و اذعان داشتند: باید با ایجاد تعاونی ها با رویکرد علمی و استفاده از نیروهای مجرب، به سمت افزایش تولید و خودکفایی پیش رویم.
 
ایجاد منطقه ویژه اقتصادی کشاورزی و تولید محصولات دریایی در استان
حضرت آیت الله صفایی بوشهری همچنین با بیان اینکه رویکرد کنونی علمی صنایع کشاورزی جهان، به سمت تولید فرآورده های گوناگون و متنوع می‌باشد، پیشنهاد ایجاد منطقه ویژه اقتصادی کشاورزی و تولید محصولات دریایی در استان را ارائه نمودند.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر، ایجاد صنایع تبدیلی و فرآورده های کشاورزی در استان را بسیار لازم دانستند و در ادامه به تشریح فوائد اعمال مدیریت علمی در بحث آبخانداری و آبخیزداری پرداختند.
ایشان با بیان اینکه ایجاد جزایر مصنوعی دریایی باعث رونق صنعت توریسم، صنایع تجاری و حوزه شیلات دریایی می‌باشد، خواستار اهتمام ویژه مسئولین در این رابطه شدند.  
حضرت آیت الله صفایی بوشهری در پایان بیانات خود، بر اساس افق های بلند بین المللی تأکید کردند و خاطر نشان نمودند: ترسیم سند و نقشه جامع توسعه و پیشرفت همه جانبه استان، باعث افزایش توسعه توسعه و پیشرفت بوشهر خواهد شد.

 

 

استخراج مطالب و نشر آن تنها با ذکر نام منبع درج خبر مجاز مي باشد.

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

مقالات

web Design:sirafdp.com