مهمترین خبرها

شش تن از طلاب حوزه بوشهر ملبس به لباس روحانیت شدند + تصاویر

کتاب «اَلعُلماءُ الاَبرار» نوشته آیت الله صفایی بوشهری رونمایی شد + تصاویر

متن کامل خطبه های نماز جمعه بوشهر توسط آیت الله صفایی بوشهری مورخ 23 مهر

News

37245002233933
Untitled 8850036951
image1400341

instagra

payamresan9 2

360

payamresanNN9 1

360

پیام آدینه 1400/05/29

پیام آدینه 1400/05/29

پیام آدینه آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر مورخ 29 مرداد ۱۴۰۰

بسم الله الرّحمن الرّحیم

«الحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین»

یکی از مهم‌ترین فضائل اخلاقی به ویژه در شرایط بحرانی جامعه «ایثارگری» است. ایثار به معنای «دیگر دوستی و ترجیح دادن دیگران بر خود به گاه نیاز شدیدتر آنان» است. ایثار دارای سه قسم: ایثار جانی (شهادت)، ایثار مالی و ایثار خدمات غیرtype 4 مالی است. در مقابل «ایثار» خودخواهی و خود گرایی است که سرانجام آن دوری از خدا و دیانت است و دیگر پیامدهای ناگوار آن «بدنامی اجتماعی»، «نفرت عمومی» و «بیماری های روحی و روانی» می باشد. امیرمومنان امام علی بن ابیطالب علیه السلام در این باره فرموده اند:

«الإِيثارُ أحسَنُ الإِحسانِ و أعلى مَراتِبِ الإِيمانِ» [غرر الحكم : 1705]
«ایثار برترین نیکوکاری و بالاترین مرتبه ایمان است»

در این جمعه چند نکته به محضر مردم عزیز استان بوشهر متذکر می‌شوم:

1. سالروز شهادت امام سجاد علیه السلام را به همگان تسلیت عرض می نمایم. آن امام بزرگوار که در عمر ۵۶ ساله خویش در سخت ترین وضعیت سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به امامت رسید و بعد از جریان کربلا که اسلام ناب محمدی در معرض نابودی کامل قرار داشت آن امام با برنامه‌های خاص، اسلام و جامعه اسلامی را دوباره احیا نمود. از آثار عالیه آن امام کتاب شریف صحیفه سجادیه و رساله حقوق و بسیاری از احادیث ارزشمند و هدایت گر است که به همگان پیشنهاد می شود آن آثار آسمانی مطالعه دقیق و با تدبّر نمایند.

2. اول شهریور روز پزشک، چهار شهریور روز کارمند و پنج شهریور روز داروساز را گرامی می داریم و به همه آن گرامیان تبریک عرض می نمایم. امیدوارم در این شرایط خاص نظام مقدس اسلامی همه آنان با تلاش جهادی در خدمت به مردم عزیز موفق و مؤید باشند و با تمام وجود مشکلات آن مردم را به شکل جهادی برطرف نمایند.

3. وضعیت توزیع دارو در شرایط کنونی حاد بیماری کرونا در ایران و استان بوشهر نیازمند مدیریتی مردم گرا است. متاسفانه در برخی از نقاط، داروی این بیماری به صورت غیرقانونی و آزاد با قیمت‌های گزاف فروخته می‌شود. باید مسئولان امور نظارتی هرچه سریعتر این مشکل را حل کنند و با متخلفان سودجو و سوداگر که جان مردم را نشانه گرفته اند و به فکر ثروت اندوزی در این بحران سخت می باشند، برخورد شدید نمایند. از تمامی شرکت کنندگان در شورای عالی و قرارگاه مردمی حمایت از درمان بیماران کرونایی استان بوشهر و ارائه خدمات آنان تشکر و قدردانی می نمایم و امیدوارم هر چه زودتر این بیماری با همکاری و همیاری همگان برطرف شود.

4. از تمامی هیئات مذهبی، مساجد و مراکز عزاداری شهادت سید و سرور شهیدان و یارانش تشکر و قدردانی می نمایم که با برنامه‌های پربار حسینی و مراعات کامل شیوه نامه های بهداشتی آن مراسم ارزشمند را برگزار کردند و نشان دادند که دارای فرهنگ بالای اسلامی و مدیریتی می‌باشند. همچنین از تمامی نهادهای تبلیغی و رسانه ملی که در ارائه مراسم عاشورایی تلاش قابل توجه ای داشتند سپاس و تقدیر می شود.

5. بار دیگر افغانستان مظلوم شاهد یک تحول و واقعه عظیم سیاسی شد و نشان داد که قدرت های ستمگر جهانی مانند آمریکا دارای چه مرتبه ای از جنایات ضد بشری هستند. امیدوارم سرنوشت مردم عزیز افغانستان به دست خود آن مردم مسلمان رقم بخورد.

خداوند متعال ظهور حضرت بقیة الله الاعظم روحی فداه را تعجیل بفرماید و طول عمر با عزت به مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای «دامت برکاته العالیه» مرحمت نماید و همه ما را در طریق ایمان، تقوا، اخلاق، مجاهدت، مقاومت و ولایتمداری ثابت قدم بدارد. یاد و خاطره شهدا و امام شهدا را گرامی می داریم.

«والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته»

صفایی بوشهری
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهری

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

66666666666666666666

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

اوقات شرعی

تألیفات و مقالات

web Design:sirafdp.com