News

نهضت پیشگیری از وقوع حوادث غیرمترقبه و کاهش خسارات و آسیب ها در بحران ها طراحی شود + تصاویر

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، صبح امروز نشستی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، نمایندگان مردم دشتستان و بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استانی جهت بررسی آخرین وضعیت اقدامات صورت گرفته در حادثه سیل اخیر استان بوشهر و رسیدگی به مسائل و مشکلات این مناطق برگزار شد.

آیت الله صفایی بوشهری در این نشست ضمن تشکر از تلاش ها و کوشش های صورت در زمینه، اظهار داشت: الحمدلله با تلاش‌های انجام گرفته در حادثه سیل اخیر، شرایط خوبی در استان رقم خورد و بحران کنترل و مهار شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: استان بوشهر در این بحران شاید از معدود استان هایی بود که در عرض چند روز توانست فضای تخریب و آسیب را مدیریت کند و الان در مقام ترمیم آسیب ها هستیم و این محصول تلاش و کوشش شما عزیزان است.

وی افزود: در همان ساعات اولیه حادثه سیل، قرارگاهی تشکیل شد و دولت، بنیاد مسکن، کمیته امداد امام، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی، سپاه، بسیج و گروه های جهادی و مردمی همگی پای کار آمدند و بحران را مدیریت کردند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در شرایط کنونی نیازمند یک سری اقدامات مشترک جامع هستیم، افزود: در این زمینه لازم است اقدامات همه نهادها، دستگاه ها و گروه های جهادی هم‌پوشانی شود و کارهای بزرگی در این رابطه صورت گیرد.

آیت الله صفایی بوشهری، شیوه ترمیم آسیب ها در شرایط کنونی را حائز اهمیت دانسته و بیان کرد: در این عرصه لازم است یک سازماندهی صورت گیرد و تحت اشراف این قرارگاه مشخص شود که خدمات عمرانی مناطق سیل زده هر کدام توسط کدام نهاد و دستگاه و یا گروه های جهادی انجام گیرد و کالاهایی که قرار است به دست نیازمندان برسد چگونه توزیع و تقسیم بندی شود.

وی با اشاره به نقش پیشگیری در جلوگیری از وقوع حوادث غیرمترقبه و با بیان اینکه نقشه آمایشی مناطق در معرض آسیب استان بوشهر شناسایی شود، تأکید کرد: نهضت پیشگیری از وقوع حوادث غیرمترقبه و کاهش خسارات و آسیب ها در بحران ها طراحی شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه باید آمادگی لازم وجود داشته باشد و هر فرمانداری به عنوان متصدی امر هر شهرستان، باید تمام تمهیدات مدیریت کار را در دست داشته باشد.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: مسئولان و فرمانداری ها باید تمام ابزار و افراد مورد نیاز و قرارگاه مدیریت بحران در هر منطقه را شناسایی کنند تا در موقع ایجاد بحران بتوانند در سریع ترین زمان ممکن وارد عمل شوند و حادثه را مدیریت کنند.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به تأمین منابع و مدیریت جبران خسارات، بیان کرد: در زمان وقوع حوادث، برخی خسارات جنبه شخصی و مردمی و برخی جنبه عمرانی و شهری دارد که لازم است در زمان بروز حوادث این آسیب ها سریعاً شناسایی و تعیین تکلیف شوند و در اسرع وقت جهت رفع آنها اقدام شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تأکید کرد: برخی از منازل مردم در مناطق سیل زده استان بوشهر دچار آسیب های جدی شده که در این رابطه باید به صورت جهادی عمل شود و این مشکل حل شود.

در این نشست هر کدام از مسئولین به بیان نکته نظرات و اقدامات انجام گرفته پرداخت. همچنین این جلسه مصوباتی نیز جهت رسیدگی هر چه بهتر و رفع مشکلات مردم و مناطق سیل زده استان بوشهر داشت.

111 2

111 2

111 2

111 2

111 2

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hadis010009777000

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه
web Design:sirafdp.com