News

payam

payamresan9 2

payamresan9 3

payamresan9 1

89999662
erere98
aghara1

سالانه 12 میلیون پرونده وارد قوه قضاییه می شود + تصاویر

به گزارش روابط عمومي دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری در نشست با مسئولان قضایی و دادگستری بوشهر گفت:حوزه قضایی در یک نظام نقشی بسیار مهمی دارد شاید عرصه قضا به تعبیر حقوقی عرصه ثانویه است برخلاف قوه مجریه و قضاییه که عرصه اولیه است.

آیت اله صفایی بوشهر با بیان اینکه عرصه قضا حوزه و بستر تمامی ابعاد وجودی یک نظام است افزود:تا پرونده ای تشکیل نشده خلافی صورت نگیرد قوه قضا وارد نمی شود به همین منظور به آن ثانویه گفته می شود.

ایشان اضافه کرد: قوه قضاییه علاوه بر مترتب بودن بر پرونده ورودی باید در پیشگیری و رفع آسیب نیز نقش نقش اساسی ایفا می کند .می توان گفت هیچ قوه ای به اندازه قوه قضاییه نقش اساسی در ساختار یک نظام حکومتی ندارد و به همین علت این قوه دارای چارچوب خاصی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بیان داشت : طبق آمارها سالانه 12 میلیون پرونده وارد قوه قضاییه می شود که روند روبه رشد دارند درصورتی که بسیاری از این پرونده ها چون مهریه، چک و سفته که بیشترین حجم پرونده ها را به خود اختصاص داده اند قابل پیشگیری هستند.

آیت اله صفایی بوشهری اظهار داشت: حوزه پیشگیری باید بسیار فعال باشد این تنها برعهده دستگاه قضا نیست بلکه وظیفه تمام قواست .

ایشان گفت:باید بانک اطلاعاتی و تحلیل محیطی و آمایش جرایم و یک نقشه جامع را ترسیم کنیم تا همه چیز درعرصه پیشگیری عملیاتی شده و آمار پرونده ها کاهش یابد.

آیت اله صفای بوشهری با بیان اینکه یکی از ارکان قوه قضاییه نظارت است افزود:گسترش فرهنگ اطلاعات قضایی در بین عموم و دیپلماسی قضایی در میان مردم ، و آگاه سازی مردم موجب کاهش جرایم می شود.

khabar0260197 1

khabar0260197 2

khabar0260197 3

khabar0260197 4

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com