News

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی قیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت‌الله صفایی بوشهری بعد از ظهر دوشنبه در بررسی وضعیت کشاورزی شهرستان دشتی اظهار داشت: در بازدیدی که از اراضی کشاورزی منطقه دشتی حوزه تولید محصولات خارج از فصل شد کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است سطح زیر کشت شهرستان دشتی فوق العاده بالاست.

وی افزود: در حوزه صادرات گوجه فرنگی حمایت‌هایی شده ولی نیازهای جدی کشاورزان به حمایت بیشتر در عرصه خرید و کاهش دست واسطه‌ها است.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر پرداخت تسهیلات بانکی کم‌بهره به کشاورزان گوجه‌فرنگی کار استان افزود: کاهش تعرفه نرخ انرژی برق کشاورزان گلخانه و توسعه صنایع تبدیلی گوجه فرنگی از درخواست‌های  مهم کشاورزان دشتی است.

آیت‌الله صفایی بوشهری خرید تضمینی محصول گوجه فرنگی خارج از فصل کشاورزان را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: توسعه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در استان بوشهر امری مهم و ضروری و در این راستا ایجاد کارگاه‌ها، شرکت‌های بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی مورد نیاز است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه در عرصه کشاورزی در استان بوشهر پیشرفت‌های خوبی شده گفت: ایجاد کارگاه‌های بسته بندی و صنایع تبدیلی فوق العاده نیاز است از آن طرف کشاورزان نیازمند به حمایت‌های جانبی هستند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر انجام معاملات  محصولات کشاورزی در حوزه استان بوشهر افزود: با توجه به حجم بالای تولید محصولات کشاورزی، باید خرید و فروش  محصولات در استان انجام شود تا ضمن افزایش اشتغال، با از بین رفتن دست واسطه‌ها درآمد کشاورزان افزایش یابد.

آیت‌الله صفایی بوشهری اوج برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر را اواخر دی‌ماه و اوائل بهمن ماه دانست و گفت: با توجه به اینکه برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل ۱۰  روز دیگر افزایش می‌یابد، قیمت‌ها به شدت کاهش می‌یابدو این مشکلاتی را برای کشاورزان ایجاد می‌کند که خرید تضمینی محصول و حمایت از کشاورزان باید در دستور کار مسئولان ذیربط قرار بگیرد.

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com