News

مراسم احیاء شب 19 ماه مبارک رمضان امسال متفاوت از سال های گذشته در مصلی بوشهر برگزار شد + تصاویر

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، مراسم معنوی احیاء شب 19 ماه مبارک رمضان، شب قدر، امسال به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا متفاوت از سال های گذشته در مصلی جمعه بوشهر برگزار شد.

این مراسم که هر سال در مصلی بوشهر با حضور چشمگیر مردم متدین همراه بود، امسال با حضور جمع قلیلی از مردم به صورت نمادین و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

مراسم اولین شب از لیالی قدر که جهت استفاده مشتاقان به صورت زنده از صدا و سیمای مرکز بوشهر پخش زنده می شد، از ساعت 24 با قرائت قرآن و دعای جوشن کبیر آغاز، سپس سخنرانی و مراسم قرآن به سر توسط آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار شد.

در این آئین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، شب قدر را شب رحمت الهی به بندگان مومن خود و شب سرنوشت ساز به جامعه بشریت دانست و اظهار داشت: شب قدر دارای عظمت و برکات فراوانی است و  در این شب با انجام اعمال به درگاه الهی، انسان به اوج عرفانی می‌رسد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه عبادت در شب قدر سبب رهایی انسان از دام گناهان می‌شود گفت: شب قدر یک فرصت الهی برای رهای انسان از گناه و رسیدن به کمال است.

امام جمعه بوشهر افزود: اهمیت شب‌های قدر در این است که دعای انسان‌های مومن مورد استجاب درگاه حق قرار گرفته و درهای رحمت نیز به روی بندگان گشوده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه شب قدر، شب جبران گذشته و سعادت و رستگاری آینده است، افزود: شب قدر، شب قرآن و حضرت حجت بن الحسن (عج) و فرشتگان برای نجات انسان است.

وی با بیان اینکه اولیا خدا در انتظار درک شب قدر بودند تا قدر خود را نزد خدا بالا برند، افزود: شب قدر، اوج محبت خدا و عرشیان به انسان است.

امام جمعه بوشهر عنوان کرد: شب قدر، لیله مبارک است و لیله محبت و عنایت خدای تعالی به انسان است. و همچنین شب قدر، همان فرخنده شبی است که کار هزار بکند.

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

ghadr19 1

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com