News

payam

payamresan9 2

payamresan9 3

payamresan9 1

erere98
aghara1

وحدت زیر سایه ولایت یکی از ضروریات جامعه اسلامی است

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری در خطبه‌ اول نمازجمعه بوشهر، با اشاره به یکی از شاخصه های سبک زندگی اسلامی از زبان پیامبر گرامی اسلام، اظهار داشتند: زندگی اسلامی باید براساس عقلانیت دینی باشد.

امام جمعه محترم بوشهر با اشاره به سه بعد عقل بیان کردند: اولین بعد عقل، خداشناسی است و دوم، دین مداری و داشتن زندگی دینی و بعد سوم عقل، صبر در برابر سختی است.IMAGE


ایشان افزودند: انسان باید در زندگی تعقل، فکر و مشاوره کند و براساس امور دینی برنامه‌ریزی کند.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری در خطبه‌دوم نمازجمعه بوشهر بیان کردند: رجوع به قرآن کریم و پاسخ به مسائل گوناگون فقهی و اجتماعی در زندگی امروز یک نیاز اساسی و ضروری است.


ایشان اظهار داشتند: کتابهای دانشگاهی که برگرفته از ترجمه‌های علوم انسانی در حوزه‌های روانشناسی و جامعه شناسی تدریس می شود از آموزه های فرهنگ غربی است که به جوانان آموزش داده می شود.


ایشان ادامه دادند: انقلاب اسلامی ایران آمده است تا هندسه جامعه را براساس اسلام و قرآن و سنت پیامبر (ص) طراحی کند و باید مراکز آموزش عالی در عرصه علوم انسانی براساس ساختار معماری جامعه اسلامی برنامه‌ریزی شوند.


امام جمعه محترم بوشهر با اشاره به همایش زکات عنوان کردند: زکات موجب خیر و برکت و رفع چالش و فقر در جامعه است.


حضرت آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان نیروی دریایی و تبریک روز نیروی دریایی، اظهار داشتند: نیروی دریایی، یک نیروی راهبردی است که پیشرفت آن در عرصه‌های مختلف باید براساس دانش باشد و این نیرو باید همچون گذشته جهادی عمل کند.


امام جمعه بوشهر با تبریک میلاد خاتم الانبیا محمد مصطفی (ص) و امام صادق (ع) و گرامیداشت هفته وحدت بیان کردند: وحدت در سایه ولایت یک ضرورت است و باید بین جوامع اسلامی و مذاهب مورد تایید وحدت وجود داشته باشد.

ایشان با اشاره به سالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس بیان کردند: مجلس نهادی انقلابی و برآمده از انقلاب اسلامی است.


ایشان با بیان اینکه مجلس باید انقلابی باشد افزودند: مجلس در تمام ابعاد باید انقلابی باشد و مصوباتش براساس اسلام باشد.


حضرت آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به سالروز شهادت شهید ابوتراب عاشوری و جشنواره علامه بلادی بوشهری اظهار داشتند: جشنواره علامه بلادی هر ساله در سالروز شهادت شهید ابوتراب عاشوری برگزار می شود و از تلاش های برگزارکنندگان این جشنواره تشکر و قدردانی کردند.

امام جمعه محترم بوشهر با اشاره به اهمیت توجه به جوانان انقلابی که عمرشان را وقف راه حسین (ع) و فرهنگ ایشان کرده اند از مسئولین خواستند که به این جوانان توجه و عنایت کافی داشته باشند تا این جوانان با مشکل برخورد نکنند.

جهت مشاهده متن کامل خطبه اینجا را کلیک نمایئد.

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com