News

payam

payamresan9 2

payamresan9 3

payamresan9 1

89999662
erere98
aghara1

چهارمین کنگره بین‌المللی بوشهر دو قرن مبارزه با استعمار در بوشهر+تصاویر

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری در چهارمین کنگره بین‌المللی بوشهر دو قرن مبارزه با استعمار در بوشهر اظهار  داشت: تاریخ بوشهر چون خورشید در فضای تاریخ جهان می‌درخشد که باید این تاریخ پاس داشته شود.

ایشان افزود: جهان استکبار به سرسپردگی کشورهای غربی سرزمین‌های را برای کسب ثروت با تهاجم سخت و استعمارنو و فرانو در اندیشه خود دنبال می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: آنها مردم جهان را طعمه‌ای برای بلعیدن می‌بینند و تمام جنگ‌ها بر اثر این فلسفه سیاسی رخ داده که با خودبرتربینی در اندیشه نظمی بودند که خود جهان را مدیریت کرده و سرمایه‌های دیگر کشورها را ببلعند.

آیت الله صفایی‌بوشهری یادآور شد: دشمن در هیچ شرایط قابل اعتماد نیست و میز مذاکره و صلح آنها با دشمنی است که برای نابودی کشورها گام بر می‌دارند.

وی بیان کرد: جغرافیای مورد تهاجم استکبار سه گروه ساکتین، رزمندگان غیور و هم‌فکران آنهاست و تاریخ ایران همواره مشاهده کرده که بیگانگان به دلیل دارا بودن سرمایه‌های بیکران کشورمان، محل تهاجم کشورهای بیگانه بوده و بر این اساس به شمال و جنوب ایران حمله کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان کرد: انگلیسی‌ها چهار بار در طی دو قرن اخیر بوشهر را که دروازه ورود به ایران بوده مود تهاجم قرار داده که هر بار مفاخر، ستارگان پرفروغ مانند علامه بادی، سید علی نقی دستی، مجتهد برازجانی و سردارانی مانند احمدخان و باقرخان تنگستانی و رئیس علی دلواری مقاومت را تجلی و پایدارای را تعریف کردند.

ایشان بیان کرد: در طی این دو قرن و چهار بار حمله انگلستان به بوشهر، مردم ، علما و سرداران این استان اجازه ندادند که حتی یک وجب از خاک ایران و آبراه خلیج فارس به بیگانگان سپرده شود که این افتخار برای استان بوشهر است.

آیت الله صفایی‌بوشهری عنوان کردند: استان بوشهر شناسنامه مقاومت مردم ایران در مقابل استکبار جهانی است و همواره به خود می بالد که تاریخی این چنین با شکوه داشته است و در زمانی که در پایتخت، حکمرانان به زندگی خود می‌پرداختند و روشنفکرنماها زیر پرچم سایر کشورها بودند در استان بوشهر عالمان، سرداران و مردم پربصیرت و ولایتدار در مقابل انگلستان ایستادند و ابرقدرت دریایی زمان را به زانو در آوردند.

برای دیدن کامل گزارش تصویری اینجا کلیک نمائید

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com