News

کارگروه هایی جهت شناسایی قوانین دست و پا گیر تولیدکنندگان تشکیل شود

به گزارش  روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت‌‌الله صفایی‌بوشهری امروز در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با اشاره به اینکه برای دریافت مجوز اجرای یک پروژه تولیدی و اشتغال‌زایی باید چندین ماه  تلاش کرد، اظهار داشت: با این مقررات دست‌وپاگیر و غیرضروری، در جامعه پیشرفت حاصل نمی‌شود.

امام جمعه بوشهر ابراز کرد: یکی از مشکلات مهم جامعه اسلامی ایران سنگ‌اندازی  در راه و مسیر تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران و این مشکلات سبب ناراحتی مسؤولان، مردم، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران شامل مقررات نامناسب و دست‌وپاگیر،کاغذبازی بی‌خودی و بی‌جهت است.

وی نسبت به فراهم کردن تسهیلات لازم در عرصه سرمایه‌گذاری و  ایجاد رونق تولید تأکید کرد و گفت: مقررات دست‌وپاگیر در سر راه تولید و اشتغال در مقابله با تحریم‌های دشمنان باید علاج شود.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: برای علاج مشکلات یاد شده در سطح ملی نیاز به عزم جدی است و در سطح استان باید کارگروه ویژه و تخصصی تشکیل و باید سریع تمامی قوانین غیرضرور و دست‌وپاگیر در مسیر تولید و سرمایه‌گذاری شناسایی و اصلاح شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با اشاره به ضرورت  ایجاد سامانه الکترونیکی در ایجاد صدور مجوزهای لازم افزود: اگر این  مشکلات برطرف نشود جامعه رشد نمی‌کند همه چیر باید سیستمی و الکترونیکی باشد تا در کوتاه‌ترین زمان مجوزهای لازم صادر شود.

وی افزود: بانک‌ها دچار بیماری اقتصادی هستند و در مسیر حل مشکلات تولید و کمک به تولیدکنندگان، مردم و خدمت به جامعه نیستند که نیاز است دولت و قوه قضاییه به‌زودی مسائل و قوانین بانک‌ها را بررسی و حل کنند.

امام جمعه بوشهر با گرامیداشت 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار  تصریح کرد: حضور دانش آموزان، دانشجویان و آحاد مختلف مردم در راهپیمایی 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ضروری است.

 آیت الله صفایی بوشهری، با اشاره به اینکه هیچ کشوری مانند ایران نیست که آزادانه فکر و شجاعانه عمل می‌کند و به دنبال منافع ملی خود است، گفت: این مهم نشانه استقلال یک کشور و در ایران متبلور است.

وی با بیان اینکه استکبار با هزینه سنگینی در منطقه غرب آسیا و خاورمیانه در پی فتنه است، افزود: بسیاری از منافع جهان استکبار در منطقه غرب آسیا قرار دارد، چراکه  آنان اگر انرژی اقتصاد، نفت و گاز این منطقه از دست بدهند دچار بحران و خسارت قابل توجهی می‌شوند به همین سبب این منطقه را تحت کنترل و فشار قرار می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر افزایش هوشیاری جامعه برای مقابله با فتنه‌های دشمنان به ویژه استکبار خاطرنشان کرد: امید به آینده برای پیشرفت جامعه حیاتی است در این رابطه هیچ کس در هر مقام و شخصیتی نباید امید به آینده را از جامعه بگیرد.

وی از اقتدار و افزایش روزافزون عزت و سربلندی ایران اسلامی خبر داد و بیان کرد: با همه توطئه‌های آمریکا و دیگر دشمنان علیه ایران اسلامی در طول چهل سال گذشته، جمهوری اسلامی ایران، مقتدر، سرفراز و با صلابت ایستاده و این همه پیشرفت‌ حاصل شده است.

آیت الله صفایی بوشهری،به تجمع اعتراض‌آمیز در کشورهای عراق و لبنان پرداخت  و با اشاره به اینکه پشت صحنه  ایجاد آشوب و فتنه‌ها در لبنان و عراق،کشورهای همچون آمریکا، اسرائیل و عربستان  و دیگر کشورهای عربی قرار دارند تصریح کرد: در این آشوب قصد دارند جوانان و مردم کشورهای یاد شده را برای براندازی نظام حرکت بدهند و دولت وابسته یا کشورهای غربی مستقر شوند ولی در لبنان با بصیرتی که ایجاد شد و در عراق با شرایط خاصی این جریان‌ها در حال کنترل شدن است.

برای مشاهده متن کامل خطبه اینجا را کلیک نمائید

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com