News

کنگره علمی علامه بلادی بوشهری(ره) باعث تجلی تاریخ استان بوشهر شده است + تصاویر

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری  در نشست اعضای کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری با تقدیر از تلاش‌های این اعضا در برگزاری این کنگره اظهار داشت: برگزاری کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری(ره) در طول تاریخ استان بوشهر بی‌نظیر بوده و کار بسیار بزرگی است که چندین سال به صورت مرتب برگزار می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه این کنگره توانسته شخصیت‌ها و علمای بلاد این استان آن هم با رنگ علم و پژوهش را به مردم معرفی کند گفت: پنجمین سال برگزاری این کنگره با اولویت تجلیل از صاحبان حوزه علمیه در تاریخ بوشهر انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه کنگره علمی علامه بلادی بوشهری(ره) باعث تجلی تاریخ این استان شده است افزود: این کنگره باعث نهادینه شدن فرهنگ دینی بر اساس تقلید و تابعیت در حوزه‌های دینی و رفتاری جامعه می‌شود.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه بوشهر تنها استانی است که در کشور روز روحانیت دارد گفت: بوشهر استانی قوی در عرصه روحانیت است که روحانیت آن منشأ آثار و برکات بسیاری در جامعه بوده‌اند.

امام جمعه بوشهر افزود: برگزاری چهار دوره کنگره علامه بلادی و همچنین دو همایش مفاخر روحانیت استان باعث تغییر نگاه کشور به روحانیت استان بوشهر شده است؛ این استان از قدیم تا کنون در منظومه جهان اسلام بر مدار ولایت حرکت کرده و هیچ‌گاه افول و لغزشی انحرافی در خود ندیده است.

وی از بوشهر به عنوان استان دانش‌بنیان و پژوهش‌محور یاد کرد و افزود: اکنون بسیاری از کتب تحصیلی آموزش و پرورش و حوزه علمیه در بوشهر تألیف می‌شود و نشان از حرکت بوشهر بر محور ولایت فقیه است.

khabar40998 1

khabar40998 1

khabar40998 1

khabar40998 1

khabar40998 1

khabar40998 1

khabar40998 1

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com