News

سیلی ایران به آمریکا یک آغاز بود/آمریکا بداند اگر دست از پا خطا کند درسی به او داده خواهد شد که در تاریخ بماند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت‌الله صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهرآخرت‌گرایی، رعایت تقوای الهی و اخلاص در کار را از آموزه‌های دین مبین اسلام دانست و اظهار داشت: انسان‌هایی که دارای تقوا، تدین، با معرفت، آخرت‌گرا و با ایمان الهی باشند از لحظه، لحظه دنیا برای ذخیره آخرت استفاده می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه انسان‌های که محبوب خداوند واقع می‌شوند، در دل و قلوب انسان‌ها جای دارند خاطر نشان کرد: شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی چون محبوب خداوند متعال بود عزتمند شد و در دل و قلوب همه انسان‌ها جای گرفت.

امام جمعه بوشهر: سردار سپهبد سلیمانی را نماد تقوا، ایمان، جهاد، اخلاق، انقلابی، ولایت‌مداری و مجاهدت دانست و تصریح کرد: ذره‌ای در ایمان، تقوا، مجاهدت، انقلابی و اخلاص سردار سلیمانی نقص نبود.

خطیب نماز جمعه بوشهر،با تاکید بر دنبال شدن راه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سردار سپهبد سلیمانی باید الگویی برای جوانان و تمام مسئولان از رئیس جمهور تا مسئولان پایین‌تر در عرصه سیاست، جهاد، اقتصاد، فرهنگ، دیپلماسی و دیگر حوزه‌ها باشد.

آیت‌الله صفایی بوشهری، تلاش با تدبیر همراه با سیاست و پیگیری تا حصول نتیجه و متوقع نبودن از انقلاب را از دیگر ویژگی سردار شهید سپهبد سلیمانی دانست و تاکید کرد: برای سردار  حاج قاسم سلیمانی، مقام و پست، درجه و عناوین مفهوم نداشت  و از انسانی بودن خودش عبور کرده بود.

وی، با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم به مناسبت قیام 19 دی‌ماه با تاکید بر زنده نگه داشتن این حرکت‌ها افزود: نگذارید این حرکت مظلومانه‌«قیام 19 دی و انقلاب» که با متکی به ایمان و غیرت دینی آغاز شده و برکت‌های زیادی داشته است به فراموشی سپرده شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر  با اشاره به اینکه دشمن دنبال این است که تاریخ انقلاب اسلامی و حرکت‌های سرنوشت سازش مانند 22 بهمن، 9 دی، و دیکر ایام به فراموشی سپرده شود افزود: نقش این حرکت‌ها که ایام‌الله انقلاب اسلامی است در درون خودشان یکسری محتوا دارند که با گرامیداشتن آنها تجلی پیدا می‌کنند و یادآور همان ارزش‌ها و آرمان‌ها در انتقال به نسل‌های نو و آینده است.

امام جمعه بوشهر شهید سلیمانی را شجاع، با تدبیر، با اخلاص، مسلط در عرصه نظامی، به شدت مراقب دین و حدود شرعی دانست و تصریح کرد: این سردار سرافراز اسلام اهل هیچ حزب و جناحی نبود ولی به شدت انقلابی، ذوب در انقلاب و برکات وجودی آن بسیار بود و برکات شهادتش نیز بی‌شمار است.

خطیب نماز جمعه بوشهر، یکی از برکات شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی را زنده بودن انقلاب به رخ جهان کشیدن دانست و گفت: وظیفه ما در شرایط کنونی علاوه بر سیلی که به آمریکا زده شد، اخراج آمریکایی‌ها از منطقه است.

آیت‌الله صفایی بوشهری، وجود آمریکا در منطقه را وجود خطر، فساد، خیانت، جنایت، چپاول و غارت دانست و خاطر نشان کرد: اساسا ماهیت سران آمریکا جنایتکاری، خیانت، چپاول، ترور، دزدی، سرقت، فساد، فحشاء و هرچیزی که شیطان برای جنودش به آن توصیه می‌کند، آمریکا به شکل بسیار فراتر از ذهن شیطان انجام می‌دهد.

وی، تنها راه نجات اسلام را اخراج آمریکا از منطقه دانست و  افزود: آمریکا، رژیم اشغال‌گرقدس و کشورهای اقماری آمریکا مانند انگلیس، فرانسه، آلمان و کشورهایی بیگانه‌ای که از اقدام آمریکا حمایت کردند باید از منطقه اخراج شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه دولت بداند که  انگلستان همان جرثومه فسادی است که بارها علیه ایران توطئه کرده گفت: یکی از عملیات‌‌ها و توطئه‌های انگلیس این است که چهار بار به بوشهر حمله کرد، آیا می‌شود با این کشورها نشست و مذاکره کرد و قول اینها را پذیرفت؟.

امام جمعه بوشهر با یادآوری حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی‌ها در منطقه بیان کرد: پس  از حمله مقتدرانه ایران  به پایگاه آمریکایی‌‌ها در منطقه توسط سپاه، وزیر آنها تماس گرفت و خواهان این شد که ما ناراحت هستیم و صدمه‌ای به نیروهای ما وارد نشود.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه تنها باید با زبان زور با این کشورها برخورد کرد گفت:  این کشورها زبان دیپلماسی، صلح، انسانیت نمی‌دانند چراکه فرانسه، آلمان، انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی در جنگ 8 ساله، علیه ایران  از صدام حمایت‌های زیادی کردند.

آیت‌الله صفایی بوشهری، کشورهای یاد شده را بی محتوا خواند و تصریح کرد: این کشورها از لحاظ انسانی کشورهای عقب مانده‌ای هستند که به ظاهر خودشان را بزک می‌کنند و نیروهای نظامی آنان به شکل زرورقی نشان می‌دهد و هیچ محتوا ندارند.

وی، با یادآوری سخنان ترامپ که اگر ایران تلافی کند 52 نقطه ایران را هدف قرار می‌دهد گفت: ایران با اقتدار پایگاه آمریکایی در عراق را هدف قرار داد، حالا اگر آمریکا جرات دارد، ایران را هدف قرار دهد، که در صورت تحقق این موضوع، تمام پایگاه‌های نظامی و ناوهای هواپیمابر آمریکا در منطقه نابود می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر تاکید کرد:  این یک سیلی بود اگر آمریکا بخواهد کاری علیه ایران انجام دهد، سر آن از بدن قطع می‌‌شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه سیلی ایران به آمریکا یک آغاز بود ولی آخرین نیست گفت: تمام نیروهای انقلابی و خط مقاومت در منطقه آماده هستند و خواهند دید که با آمریکایی‌ها چکار خواهند کرد.

خطیب نماز جمعه بوشهر، تاکید کرد: این نیروها درسی به آمریکا می‌دهند که در تاریخ ماندگار و ثبت شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری، با قدردانی از حضور مردم گرانقدر و انقلابی  استان بوشهر در آئین پاسداشت شهداء به ویژه شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی خاطر نشان کرد: مردم استان بوشهر با حضوری حماسی، با این سردار بزرگ اسلام پیمان بستند که راه آن را ادامه می‌دهند، همچنین به خانواده‌هایی که عزیزانشان در مراسم تشییع شهیدان جان باختند و کسانیکه در سقوط هواپیما دچار مصیبت شدند تسلیت می‌گویم.

وی، با قدردانی  و حمایت از عملیات موشکی سپاه در حمله به پایگاه آمریکایی‌ها در منطقه گفت: آمریکا بداند سپاه پاسداران و نیروهای مسلح مورد حمایت همه مردم  هستند و همه مردم ایران اسلامی سپاهی، بسیجی و خود را نیرویی مسلح برای حفظ نظام می‌دانند.

برای مشاهده متن کامل خطبه کلیک نمائید

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com