News

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه امام خمینی (ره) و تکریم و معارفه مدیر این مدرسه برگزار شد + تصاویر

به گزارش روابط عمومي دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، پیش از امروز یکشنبه (هفتم مهر) مراسم آغاز سال تحصیلی 99-98 مدرسه علمیه امام خمینی (ره) بوشهر و تکریم و معارفه مدیر این مدرسه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار شد.

در این مراسم طی آئینی ضمن آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه امام خمینی (ره)، خدمات و تلاش‌های خالصانه حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مهدی آقامیری در مدت 10 سال مدیریت این مدرسه مورد قدردانی قرار گرفت و حجت الاسلام والمسلمین علی آذر شب به عنوان مدیر جدید معرفی شد.

آیت الله صفایی بوشهری در این مراسم اظهار داشت: عالم دینی شدن یک سری الزاماتی دارد که مهمترین آنها داشتن اخلاص است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در بیان معنای اخلاص گفت: اخلاص به معنای این است که کارها خدایی باشد و برای خدا انجام شود و ذره ای از آن بوی دنیا ندهد؛ اخلاص منبعث از ایمان و تقوا و طبق دستورات خداوند است که در نهایت آن صداقت باشد.

وی افزود: در گام بعدی باید این محصول را در خدمت مکتب اهل بیت(ع) و انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با هدایت مقام معظم رهبری گذاشت.

آیت الله صفایی بوشهری، تاریخ روحانیت استان بوشهر را پرافتخار توصیف کرد و گفت: متاسفانه تاریخ فوق العاده استان بوشهر به علل مختلف مخفی مانده است و شاید بیش از صدها کتاب تاریخ علمی قوی در قدیم توسط بزرگان و علمای بوشهر همچون آل عصفور و بلادی بوشهری نوشته شده است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در آن زمان علمای بوشهر تحت فشار سیاسی بیگانگان بودند، گفت: انگلیس به برخی علما به اسم دارو، سم می داد و به آنها تزریق می کردند، اما حتی در چنین شرایطی روحانیت بوشهر همیشه سرافراز بود.

وی با بیان اینکه روحانیت بوشهر همیشه سرافراز بوده است افزود: عالم بودن، مجاهدن بودن، داشتن فضل و مهمتر از همه متخلق بودن از ویژگی های بارز علمای این استان است.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: حدود بین سال های 43 تا 45 هجری شمسی حوزه استان دچار رکود شد، اما در این سال های اخیر با عنایت خداوند حوزه استان بهتر از سابق احیا شد و در حال حاضر بر اساس چشم انداز و افق 1404 که ترسیم شده، استان بوشهر به 85 درصد موفقیت رسیده است.

وی با بیان اینکه بیش از 153 هزار متر زمین برای حوزه علمیه استان ساخته شده است گفت: به زودی استان بوشهر در عرصه حوزوی خودکفا می شود و بر اطراف خود به ویژه بر جنوب کشور و حوزه خلیج فارس تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس شورای حوزه علمیه استان بوشهر با بیان اینکه به زودی حوزه بوشهر برای کشور کتاب درسی خواهد نوشت، گفت: در سال های اخیر به همت طلاب و روحانیت و نیز مسئولان، حوزه ها رونق گرفته و تاثیرگذار است.

وی اخلاص، ایمان، تقوا و اخلاق را الزامات طلبگی دانست و گفت: در کنار اینها تلاش و جدیت و دل به کار دادن بسیار مهم است.

آیت الله صفایی بوشهری با تقدیر از تلاش های حجت الاسلام آقامیری مدیر سابق مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر، این روحانی را شخصیتی تلاشگر و مجاهد توصیف کرد.

وی همچنین با تبریک انتصاب حجت الاسلام آذرشب به سرپرستی مدرسه علمیه امام خمینی(ره)، برای او آرزوی موفقیت کرد.

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

howzeh 1

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com