News

payam

payamresan9 2

payamresan9 3

payamresan9 1

erere98
aghara1

سند چشم انداز فرهنگ عمومی استان تدوین شود + تصاویر

به گزارش روابط عمومي دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با محوریت هفته کتاب با حضور آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار و سایر مسئولین استانی برگزار گردید.

آیت‌الله صفایی‌ بوشهری در هفتمین نشست شورای فرهنگ عمومی در سال 96 اظهار داشت: استان بوشهر دارای تاریخی فرهنگی است که در تمامی اضلاع تاریخ خود، دارای شکوه و ارج بالایی است .khabar02108966 1

ایشان افزود: تاریخ‌دانان جهان اسلام و مشرق زمین بر تاریخ غنی فرهنگی استان بوشهر صحه گذاشته‌اند که مهمترین شاخص آن در حوزه کتاب، تالیف، چاپ و نهادینه بودن فرهنگ کتاب‌خوانی و ساخت و حفظ و سخت‌افزارها و زیرساخت های کتاب است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر از دیرباز به دلیل ریشه فرهنگی در عرصه تالیف،کتاب و کتاب‌خوانی دارای سابقه‌ای ویژه بوده که تاریخ آن به ابوسیعد سیرافی می‌رسد که به شرح کتاب سیبویه پرداخته است که مهم بودن این کتاب به دلیل این است که اسمی برای آن انتخاب نشده و صرفا به الف و لام نگاشته شده است.

ایشان ادامه داد: حوزه تالیف از قرن چهارم هجری در استان بوشهر آغاز شده و در طول تاریخ رشد یافت و اکنون نیز فرهیختگانی در استان بوشهر وجود دارد که در تمامی علوم و حوزه ‌ا دارای تالیف‌های مرجع هستند.

آیت الله صفایی بوشهری یادآور شد: استان بوشهر به فرموده رهبری با شکوه در عرصه کتاب وارد شده که البته استان بوشهر در این بخش به خوبی ظاهر شده است و هم چنان که پایتخت کتاب ایران شناخته شده به دنبال این هستیم که به یک کتابخانه بزرگ با استاندارهای لازم تبدیل شود.

ایشان ادامه داد: بسیاری از کتابخانه های استان بوشهر الکترونیک هستند که نیازمند توسعه می‌باشند، ضمن این که نیازمند ایجاد ریزساخت‌ها در این بخش هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر یادآور شود: سند چشم انداز فرهنگ عمومی استان بر اساس نقشه آمایش و ارزیابی فرصت ها و تهدیدها تدوین شود تا این نقشه برای فضای ملی به عنوان الگو قرار گیرد و بر اساس آن طراحی فرهنگ عمومی برای کشور انجام شود.

در پایان این نشست نیز از پوستر دومین جشنواره ملی فیلم قرآنی آیات رونمایی به عمل آمد.

khabar02108966 1

khabar02108966 1

khabar02108966 9

khabar02108966 1

برای دیدن کامل گزارش تصویری اینجا را کلیک نمائید

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com